Bulut

Standart

faldabulut

Bulut gibi göklere yükselirken ruhum, bir yandan da geride bıraktıklarımı düşündüm. Neler kalmıştı ki geride, yaşanmamışlar daha çok, ama keyif de bir yandan, gözden kaçmışlar/ kaçırılmışlar biraz. Bile bile bilmediklerimiz, güle güle gönderdiklerimiz. Sevdim, çok sevdim, ama olmadı yalanlarımız.

Bulut gibi yükselebilmek için hepsini geride bırakmak lazım. Tertemiz ve hafif olmak.

Sevgi de dahil her bağ ağırlaştırdı beni. Umutlar yere bağladı ayaklarımı. Hani derler ya “kaybedecek hiçbir şeyi olmayan insan özgürdür.” diye. Tek tek her şeyi bıraktım özgürleşmek için. En son da yalnızlığımı bıraktım ve bir baktım ki birlik içindeyim. Hafifledim, hafifledim, bir rüzgara kaldı havalanmam, ona teslim ettim kendimi.

Demek bulut olmak teslimiyetmiş bunu anladım. Boyun eğmek ve kabul etmek, ama kabullenmek değil asla…

20 Ağustos 2015

Reklamlar

Bulut’ için 3 yanıt

  1. Selda

    Aslında boş bir sözcük. Hani dokunsan kaybolur. Zaten dokunamazsın ki. Kütlesel ağırlığı yok. Çağrışımı zengin. Gezgin başına buyruk biraz da çapkın bir sözcük. Alabildiğine özgür. Uçurtma ve mavilik yani çılgınlık ve sonsuzluk da çağrışımlı. Yani bulutlarda olmak gibi, ya da bulutlarda süzülmek falan gibi hayatta pek de karşılığı olan bir kavram değil benim için. Ayakları yere basmayan, sorumluluk bilinci oluşmamış ilk ergenlik gibi. Sanırım nötrüm bu sözcüğe. Sevmek ya da sevmemek durumu söz konusu değil. Bulut mu olsam şarkısı var bir de. Bulut mu olsam, yağmur mu yoksa diyor ya en sonunda deniz olunmalı diye öneriyor. Sonuçta su hepsinin özü. Döngünün başı olması (döngü adı üstünde başı sonu olmaz ya gerçi) ya da yükselmesi, hafifliği nedeniyle mi sevilir genel olarak bilmem. Bulut temalı çok eşya anımsıyorum. Nevresimler, masa örtüleri, çocuk kitaplarının kapakları falan ya da regl pedlerinin reklamları falan. Tüyle bulut eşlenmiş zihnimde sanırım. Mavi bir tüydür bulut, boşlukta başına buyruk dolaşan… Selda.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s